کاربری جاری : مهمان خوش آمدید
 
خانه :: منویات بزرگان

توصیه های شیخ عباس قمی به مداحان (قسمت سوم )

موضوع : توصیه های اخلاقی شخصیت : حاج شیخ عباس قمی

در قسمت اول و دوم این مبحث موار اول تا هفتم توصیه های حاج شیخ عباس قمی برای شما بزرگواران بازگو و توضیح داده شد . در این قسمت توصیه های هشتم تا یازدهم ایشان را باز نشر خواهیم داد.

۸ـ اسرار آل محمد را در منبر فاش نكند: شایسته است در نقل روایات و تاریخی از زندگی ائمه دقت نظر بیشتری شود و هر چیزی را در منابر نگویید زيرا ممكن است عامه مردم ظرفيت درك مقامات آنان را نداشته باشند وانكار آن كنند

توصیه های شیخ عباس قمی به مداحان (قسمت دوم )

موضوع : اصول مداحی شخصیت : حاج شیخ عباس قمی

در قسمت اول توصیه های حاج شیخ عباس قمی ابتدا بصورت تیتر وار ۲۰ توصیه این عالم جلیل القدر را ذکر کرده و سپس به توضیحات ۳ مورد اول پرداختیم در این قسمت توصیه های چهارم تا هفتم ایشان را باز نشر خواهیم داد.

۴. در زمينه احكام فتوا ندهید: یکی از اشتباهاتی که متاسفانه گاهی مواقع توسط عده ای معدود انجام می‌شود عدم رعایت این نکته است؛ به عنوان مثال در حکم کف زدن در مجالس اهل بیت و یا برهنه شدن و سینه زدن؛ مراجع بزرگوار نظرات مختلفی دارند و هر کس موظف است طبق نظر مرجع تقلید خود عمل کند؛ اما گاهی دیده شده است که

توصیه های شیخ عباس قمی به مداحان ( قسمت اول)

موضوع : توصیه های اخلاقی شخصیت : حاج شیخ عباس قمی

عالم جلیل القدر خاتم المحدثین حاج شیخ عباس قمی (ره) به منظور رعایت بهتر و بیشتر شأن اهل بیت علیهم السلام و بهره مندی بهتر از مجالس اهل بیت توصیه های بیست گانه ای به تمامی مداحان و منبریان داشته اند و می‌فرمایند: توصیه هایی بر اهل منبر و روضه خوانهاست كه در كار خويش، امورى را پاس دارند تا در زمره بزرگ شماران شعائرالهى قرار بگيرند و بر ارشاد و هدايت بندگان خدا توفيق يابند.

در زیر ابتدا این توصیه ها به صورت تیتر وار و سپس بطور مشروح خواهد آمد ۱ـ اخلاص و دورى از ريا. ۲ـ راستى و راستگويى. ۳ـ اجتناب و دورى از غنا. ۴ـ اگر مجتهد نيست در زمينه احكام فتوا ندهد. ۵ ـ در ذکر مصائب زیاده روی نکنید (بويژه در غير ايام عاشورا)